Kategorie
Newsy

Ada Wong cosplay – Resident Evil

Ada Wong to postać z serii gier pt. Resident Evil. Po raz pierwszy pojawiła się ona w drugiej części gry, wydanej w 1998 roku. Do uniwersum wracała jeszcze wiele razy m.in. w Resident Evil 4, Resident Evil: Umbrella Chronicles, Reesident Evil: Operation Raccoon City, a także do Resident Evil 6.

Postać ta jest uważana za jedną z najbardziej popularnych kobiecych charakterów z serii obok  Jill, a także  jedną z najbardziej atrakcyjnych kobiecych postaci w grach wideo. Nie może więc dziwić fakt, że w Internecie znajduje się setki cosplayów poświęconych właśnie ten bohaterce. Czerwona sukienka jest stosowana jako główny kostiumy Ady, choć na pewno niezbyt wygodnie się w niej walczy 😉 

Jest amerykanką chińskiego pochodzenia. W Resident Evil 2 (jej debiut w serii) odgrywa rolę szpiega pracującego dla tajemniczej organizacji, która wysłała ją do opanowanego przez zombie Raccoon City z misją zdobycia próbki wirusa.

Na pierwszy rzut prezentujemy poniżej cosplay w wykonaniu Lolita Amane. Jej więcej prac znajdziecie tutaj – www.lolitaamane.deviantart.com.

Ada Wong Resident Evil cosplay

Autor: Darek

Gram na wszystkim co się da, ale w ostatnim czasie skupiam się głównie na PC. Posiadam: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *