Kategorie
KONSOLOWE NEWSY

Aktualizacja Xbox One już gotowa do pobrania – sporo zmian

Wraz z aktualizacją posiadacze konsol Xbox One mogą korzystać z nowych funkcji jak transmitowanie rozgrywki bezpośrednio z panelu nawigacji na konsoli w aplikacji Beam – przełomowej platformie streamingowej pozwalającej na ogłądanie, rozmowę i interakcje z ulubionymi streamerami w czasie rzeczywistym. Usprawnienie wprowadza również odświeżony wygląd i nowe funkcje dla ekranu głównego konsoli oraz panelu nawigacji menu, umożliwiając nowe możliwości korzystania z wielu aplikacji jednocześnie. Poza wprowadzeniem nowych funkcji dla konsoli Xbox One, analogiczne funkcje zostaną wprowadzone również dla użytkowników systemu Windows 10. Wraz z aktualizacją Windows 10 Creators Update, zaplanowaną na 11 kwietnia 2017, gracze PC będą mogli rozpocząć korzystanie z funkcji Tryb gry (Game Mode) oraz streamowania w aplikacji Beam bezpośrednio z paska nawigacji Gry na Windows 10.

Aktualizacja XONE – sporo nowych funkcji

Wśród nowych funkcji konsoli Xbox One pojawiły się:

  • Odświeżony Ekran startowy: Jedną z pierwszych rzeczy, które można zauważyć w tej aktualizacji, jest nowy wygląd Ekranu startowego na konsoli Xbox One. Wprowadziliśmy te zmiany w celu uproszczenia interfejsu użytkownika i zwiększenia ogólnej wydajności systemu. Aby to zrobić, zoptymalizowaliśmy szybkość i priorytety w wyświetlaniu ulubionych treści użytkowników. Teraz zobaczysz mniejszą ikonę gry z opcjami pozwalającymi na szybszy dostęp do społeczności otaczającej grę, a także możliwość połaczenia z Klubami Xbox Live i poszukiwania Grup, przeglądanie Osiągnięć i nie tylko.
  • Szybszy i bardziej intuicyjny Przewodnik: następną rzeczą, którą zauważysz jest to, że Przewodnik został zaktualizowany. Wystarczy nacisnąć przycisk Xbox na kontrolerze, aby wyświetlić udoskonalony przewodnik jako nakładkę po lewej stronie ekranu. Niezależnie od tego, co robisz, nowy wygląd Przewodnika sprawia, że najbardziej użyteczne funkcje są w zasięgu ręki. Pierwsza strona przewodnika ma na celu przybliżenie Cię do najciekzwaszych treści, w tym Twoich gier i aplikacji, ekranu startowego, sklepu, ostatnio uruchomionych aplikacji, najnowszych gier i ofert dla członków usługi Xbox Live Gold oraz Twoich przypięć Jeśli muzyka jest odtwarzana w tle z dowolnej aplikacji, możesz uzyskać dostęp do elementów sterujących bezpośrednio z przewodnika, umożliwiając kontrolę odtwarzania, wstrzymywanie, przewijanie i zarządzanie kontrolkami głośności. Wreszcie, będziesz mógł uchwycić zrzuty ekranu i nagrywać wideo za pomocą prostego naciśnięcia przycisku. W menu GameDVR masz teraz łatwiejszy dostęp do przechwytywania rozgrywki i opcji edycji nagrań – podczas nagrywania zobaczysz, że czas nagrania trwa 5 minut, a wewnątrz przewodnika, możesz też nagrywać przez okres do 10 minut.
  • Nowy sposób na wielozadaniowość: oprócz dodania nowego Ekranu startowego do przewodnika, rozwijamy również sposób, w jaki gracze korzystają z wielu aplikacji na konsoli Xbox One. Aby uprościć wyszukiwanie i ułatwić dostęp do najważniejszych treści, funkcje wielozadaniowe zostały zaprojektowane z uwzględnieniem nowego przewodnika. Dodaliśmy nowy moduł do śledzenia osiągnięć, który jest aktywny w trakcie rozgrywki i umożliwia wybranie i śledzenie wielu osiągnięć w nakładce, podczas gry.
  • Oglądaj, rozmawiaj i kontaktuj się przez Beam na Xbox One: skupiamy się na tworzeniu interesujących doświadczeń związanych z grą, które łączą graczy z konsolą Xbox One i komputerem. Beam jest kluczowym przykładem tego połączenia i jest już teraz dostępny dla graczy na konsolach Xbox One. Z Beam zachęcamy twórców na Windows 10 PC i Xbox One, aby spróbowali rozgrywki na żywo w społeczności w czasie rzeczywistym, dzięki znikomym opóźnieniom w transmisji w aplikacji Beam, która nie wymaga dodatkowego sprzętu lub oprogramowania. Od dzisiaj możesz strumieniować rozgrywkę Xbox bezpośrednio z przewodnika Xbox One, z możliwością zarządzania transmisjami Beam i interakcjami z innymi graczami, które pojawiają się na ekranie. Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś transmitować rozgrywki, jest to najprostszy sposób na rozpoczęcie gry, ponieważ nie musisz pobierać żadnych dodatkowych programów – transmisja Beam jest wbudowana bezpośrednio do konsoli Xbox One. Po rozpoczęciu transmisji strumieniowej Beam ułatwia łączenie i angażowanie widzów niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. W Moich grach i aplikacjach znajdziesz nową aplikację Beam, która pozwala oglądać, rozmawiać i współpracować z Twoimi ulubionymi twórcami.
  • Ułatwienie dostępu wszystkim użytkownikom konsoli Xbox One: wiemy, że ważne jest, aby umożliwić użytkownikom łatwiejszy dostęp do gier na konsoli Xbox One. Weźmy na przykład naszą nową funkcję Copilot, która pozwala dwóm kontrolerom działać tak, jakby były one jednym. Pomoże to uczynić Xbox One bardziej przyjaznym dla graczy, którzy potrzebują unikalnych konfiguracji do rozgrywki, jak udostępnianie kontroli innym osobom. Dodaliśmy też nowe funkcje do narzędzi Lupa i Narrator, a także więcej opcji ustawień audio i niestandardowych funkcji wibracji na kontrolerze, które wcześniej zarezerwowane były dla kontrolera bezprzewodowego Xbox Elite. Te opcje ułatwień dostępu można znaleźć w Ustawieniach> Łatwość dostępu.
  • Limit czasu gry (Xbox One): ponieważ staramy się oferować najbardziej wszechstronne i dostosowywalne funkcje rodzinne, chcemy, aby gracze w każdym wieku czuli się bezpiecznie podczas korzystania z naszych urządzeń. Dlatego wprowadzamy funkcję licznika czasu rodzinnego do konsoli Xbox One. Rodzice znający limity czasu dla systemu Windows 10 znajdą podobny zestaw elementów sterujących dla konsoli Xbox One. Ustaw dzienny limit czasu i limity dla każdego dziecka – Twój Xbox One będzie je egzekwować, gdy dziecko się zaloguje. Aby skonfigurować limity czasu, przejdź do witryny microsoft.com/family, zaloguj się na konto nadrzędne i wybierz „Czas gry” na koncie dziecka. Będziesz mógł włączyć i ustawić limity czasu na Xbox One i PC osobno dla każdego dziecka.
  • Odtwarzacz Blu-ray: odtwarzacz dysków Blu-ray na konsoli Xbox One obsługuje teraz pasmo przenoszenia strumienia bitów, co umożliwia odbiornikowi natywne dekodowanie dźwięku. Obsługiwane są wszystkie formaty strumieni bitowych, w tym najnowsze, takie jak Dolby Atmos i DTS: X.

Źródło: Informacja prasowa.

Autor: Darek

Gram na wszystkim co się da, ale w ostatnim czasie skupiam się głównie na PC. Posiadam: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.