Kategorie
Newsy

Cliff Bleszinski o Next-Genach

Ojciec serii Gears of War zabrał słów kilka w sprawie Next-Genów. Kto jego zdaniem będzie na szarym końcu w wyścigu zbrojeń?

Serwis GameIndustry miał okazję nawiązać kontakt z CliffymB, który powiedział parę ciekawych rzeczy na temat konsol nowej generacji, mimo iż nie zamierza póki co tworzyć pełnoprawnych, dużych tytułów. W świetle obecnego stanu rzeczy wielu z nas raczej nie bierze pod uwagę skromnego faktu, iż wojna zaczęła się już w zeszłym roku za pośrednictwem WiiU. Niestety, twórca GoW wypowiada się o Nintendo dość sceptycznie:

Nintendo znajdzie się w końcu w takiej sytuacji, kiedy będzie musiało tworzyć tylko gry. Microsoft oraz Sony wyprowadzą potężne ciosy.

Musimy mieć na uwadze to, że ludzie lubują się w swoich iPadach, a rynek PC przeżywa renesans. W związku z tym jesteśmy już chyba gotowi na cyfrową dystrybucję.

Nie ma co ukrywać, że pudełkowe wersje gier czują już na plecach czerstwy oddech cyfrowej dystrybucji, aczkolwiek w przypadku następnego Xboxa, PS4 i WiiU nie odejdą jeszcze w zapomnienie. Z kolei Nintendo rzeczywiście chyba zbyt lekko podeszło do tematu w kwestii mocy obliczeniowej (i nie tylko).

Autor: Darek

Gram na wszystkim co się da, ale w ostatnim czasie skupiam się głównie na PC. Posiadam: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *