Kategorie
Newsy

Microsoft nie obawia się Steamboxa

Valve szykuje się do wypuszczenia swojej konsoli, jednak gigant z Redmond nie obawia się jakiejkolwiek konkurencji.

Twórcy popularnej platformy Steam mają na ten rok sporo planów związanych z ich nową konsolą – Steamboxem. Sprzęt będzie oferował dostęp do zasobów gier, jakie posiada system dystrybucji cyfrowej Valve, oczywiście będą się z tym wszystkim wiązać odpowiednie koszta. Cóż, nie ma co na chwilę obecną polemizować o sukcesie sprzętu na rynku, lecz nie dziwi chyba nikogo postawa Microsoftu wobec tego projektu. Don Mattrick, będący jednym z pracowników MS stwierdził, iż firma nie obawia się konkurencji ze strony SteamBoxa, aczkolwiek podziwia pracę Gabea Newella, dyrektora Valve:

Sądzę, że produkty wychodzące od Sony, Nintendo, Google, czy Apple jednak nieco bogatsze. Gabe jest świetny, uczestniczyłem w ceremonii, podczas której odbierał nagrodę za życiowe osiągnięcia – świetnie patrzeć na to, co tworzy Valve.

Wszystko fajnie, ale fakt pozostaje faktem, że sprzęt Gabea nie ma raczej co wchodzić w szranki z następnym dzieckiem Microsoftu. Szczególnie, jeśli będzie to konsola nie oferująca zupełnie nic, poza zwykłym Steamem z jego ponadprzeciętnymi cenami.

Autor: Darek

Gram na wszystkim co się da, ale w ostatnim czasie skupiam się głównie na PC. Posiadam: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *