Partnerzy serwisu

Salon kosmetyczny Poznań – Gabinet Od Nowa

Depilacja laserowa zapewni piękne i gładkie nogi

Depilacja laserowa oznacza usuwanie niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Depilacja laserowa uważana jest za bezpieczną i bezinwazyjną. Energia, która jest wytwarzana przez laser, pochłaniana jest przez barwnik włosa (melaninę), która następnie zmienia się w energię termiczną i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa. Warunkiem uzyskania zadowalających efektów jest dobór odpowiedniej mocy i czasu trwania impulsu, które są zależne od rodzaju skóry i włosów.

Laserowego usuwania włosów jest wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia – lasera. barwnik do włosów – melaniny którym jest skoncentrowana w rdzeniu i mieszków włosowych jest w stanie absorbować pewne długości fal światła (optymalny zakres 700-800 nm). W wyniku promieniowania laserowego melaninę, podgrzewa pochłaniających energię świetlną i niszczy sąsiednich komórek macierzy (strefa kiełków włosów), naczyń krwionośnych i limfatycznych, które żywią do mieszka włosowego i, najwyraźniej, włosy gruczołów łojowych. Kilka tygodni później wał włosy zmarłego „root” spada.

Część mieszków włosowych znajduje się w stanie uśpienia (około 10-15%) oraz 80-90% znajduje się w fazie aktywnego wzrostu. Dla maksymalnego usuwania włosów (90-100%), a odstępy wymaga serii Depilator o 20-45 dni, w zależności od tempa wzrostu pojedynczego włosa. Ilość zabiegów zależy od typu i mocy systemu laserowego.