Kategorie
KONSOLOWE NEWSY Newsy

Co wiemy o Mario Kart 8 Delux na Nintendo Switch?

Gracze w każdym wieku będą mogli wjechać na tor i ścigać się z innymi kiedykolwiek, gdziekolwiek, z kimkolwiek, kiedy Mario Kart 8 Deluxe wjedzie na Nintendo Switch 28 kwietnia. Zobacz zwiastun Mario Kart 8 Deluxe już teraz na YouTube.

Znajomi będą mogli momentalnie wziąć udział w ekscytujących wyścigach multiplayer, gdziekolwiek będą, po prostu podając jeden z dwóch kontrolerów Joy-Con dołączonych do konsoli Nintendo Switch swojemu przeciwnikowi i ścigając się na wbudowanym ekranie konsoli. Przedłóż swoją wizytę i włóż konsolę Nintendo Switch do stacji dokującej, aby grać w trybie TV, gdzie czterech graczy może wyrównać porachunki w rozgrywce na podzielonym ekranie. Wypróbuj swoje umiejętności online i wyzywaj graczy z całego świata lub graj solo w trybie przenośnym – kiedykolwiek, gdziekolwiek. Doświadcz precyzyjnego sterowania ruchem, którym cieszyć mogą się wszyscy gracze niezależnie od umiejętności, wkładając Joy-Con do kierownicy Joy-Con, które dostępne są do kupienia w parach. Dzięki tak wielu sposobom rozgrywki i dużej ilości tras oraz trybów, jest to największa i najbardziej przystępna gra Mario Kart do tej pory.

W Mario Kart 8 Deluxe znane postacie z serii Super Mario rywalizują w wyścigach umieszczonych dookoła królestwa Mushroom Kingdom i poza nim. Uczestnicy wyścigów muszą przygotować się na zdobycie prowadzenia dzięki używaniu przedmiotów, takich jak gwiazdka Super Star – która sprawia, że gracz staje się na krótki czas niewidzialny – oraz notoryczna skorupa Spiny Shell, która podąża za graczami i ich atakuje. Do żywej wyścigowej akcji dochodzi jeszcze użycie antygrawitacji, które pozwala pojazdom na ściganie się po ścianach budynków czy wodospadów, a także szturchać przeciwników dla satysfakcjonującego bonusu w postaci przyspieszenia.

Gracze, którzy dopiero zapoznają się z serią i chcą nauczyć się tras mogą wykorzystać nową opcję Smart Steering, która pomoże im trzymać się w trasie. Dodatkowo, 28 kwietnia do sprzedaży wejdą pary kierownic Nintendo Switch Joy-Con, aby znajomi mogli rywalizować ze sobą za pomocą sterowania ruchem. Weterani Mario Kart mogą cieszyć się bardziej tradycyjnym stylem rozgrywki, używając uchwytu Joy-Con lub kontrolera Nintendo Switch Pro dla bardziej precyzyjnego kierowania.

Oprócz bardziej przystępnych metod kierowania, w grze Mario Kart 8 Deluxe gracze znajdą 48 tras dostępnych od samego początku oraz pięć klas przyspieszenia, łącznie z wymagającym trybem 150cc Mirror Mode oraz wysokooktanowym, ultra szybkim trybem 200cc. Dodatkowo, gracze będą mogli wybierać spośród 42 bohaterów, włączając w to powracających ulubieńców takich jak  King Boo, Dry Bones oraz Bowser Jr. Na graczy, którzy pragną wyzwań, czeka Gold Mario dostępny po ukończeniu wszystkich pucharów w trybie 200cc. Znajomi mogą także przygotować się i zabrać na asfalt swoje Mii. Nowymi w serii postaciami są Inkling Boy oraz Inkling Girl z gry Splatoon 2, którzy przyniosą nowe części pojazdów oraz nową trasę Urchin Underpass do trybu battle mode, wzorowaną na strzelance multiplayer.

Tryb battle mode został odświeżony i rozszerzony w Mario Kart 8 Deluxe z ośmiona dedykowanymi trasami do wyboru, właczając w to trasy z poprzednich tytułów, takich jak Mario Kart 7. Oprócz Balloon Battle, powracają zarówno tryby Bob-omb Blast, jak i Shine Thief z gry Mario Kart Double Dash!! oraz Coin Runners z Mario Kart Wii. Gracze mogą cieszyć się także nowym trybem Renegade Roundup w stylu policjantów i złodziei.

Chaosem multiplayer na konsoli Nintendo Switch można cieszyć się na wiele różnych sposobów, dzięki czterem sposobom grania ze znajomymi.

  • Do czterech graczy może grać na jednej konsoli Nintendo Switch w trybie TV lub w trybie stołowym, używając podstawki z tyłu konsoli i stawiając ją na płaskiej powierzchni.
  • Powraca multiplayer online, który pozwala wziąć udział w 12-osobowych wyścigach z graczami z całego świata nawet dwóm lokalnym graczom.
  • Dzięki opcji Wireless Play, można połączyć ze sobą wiele konsol Nintendo Switch, co pozwala na granie ze sobą nawet ośmiu graczom w tym samym pomieszczeniu.
  • Do 12 konsol w trybie TV może być połączonych przez LAN Play*, z jednym lub dwoma graczami na jedną konsolę Nintendo Switch**.

Gracze mogą także tworzyć filmiki i oglądać je w trybie Mario Kart TV, który pozwala im na zapisywanie wspomnień ich największych sukcesów lub najwspanialszych porażek. Jeśli gracze mają ochotę na ściganie się ze stylem, pomoże im w tym kompatybilność z figurkami amiibo, włączając w to całą serię Animal Crossing oraz Super Mario, podczas gdy amiibo z serii Splatoon obdarują postaci Mii nowymi kombinezonami wyścigowymi.

Gracze w każdym wieku będą mogli wjechać na tor i ścigać się z innymi kiedykolwiek, gdziekolwiek, z kimkolwiek, kiedy Mario Kart 8 Deluxe wjedzie na Nintendo Switch 28 kwietnia.

ŹRÓDŁO: INFORMACJA PRASOWA NINTENDO

Autor: Darek

Gram na wszystkim co się da, ale w ostatnim czasie skupiam się głównie na PC. Posiadam: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *